Viete, ako sa Slováci pohybujú po mestách ak to nie je ich auto, aké jedlá si najviac objednávajú, či koľko stála najdrahšia donáška jedla na Slovensku? Bolt zverejnil údaje za rok 2021 a pridal k nim aj pár zaujímavých príbehov z celého sveta.

Pripomeňme, že Bolt na Slovensku, to sú taxíky, zdieľané kolobežky ale aj donáška jedla a potravín a všetko funguje aj cez mobilnú aplikáciu.

Taxíkom aj medzi republikami

Najaktívnejší používateľ aplikácie Bolt na Slovensku sa taxíkom odviezol až 854-krát. Znamená to, že každý deň sa viezol v taxíku dva krát za deň. Ktovie, čo asi tak robí. Nie to však svetový rekord, ten sa dosiahol v azerbajdžanskom Baku. Tunajší používateľ objednal taxík s logom Bolt až 1 116-krát. 

Najdlhšiu jazdu na Slovensku absolvoval človek, ktorý sa odviezol z Košíc do Budapešti. V rámci sveta sa tak stalo v Ugande a to na trase dlhej až 513 km. Bolt si u nás najčastejšie objednávame na trase smerujúcej na Hlavnú stanicu v Bratislave. Ďalšie ciele sú veľké nákupné centrá. Počas roka sa najviac objednalo 12. novembra.

Na kolobežke sa dá ísť poriadne ďaleko

Na jedno nabitie kolobežky sa dá naozaj prejsť dlhý úsek. Sami sme absolvovali trasu v dĺžke 20 km. Vo väčších mestách je naozaj doprava kolobežkami ideálna, škoda, že je to sezónna záležitosť.

Rekordom na Slovensku bola trasa dlhá až 33 km. Najviac sa kolobežka objednala v roku 2021 vo švédskom Štokholme, kde si ju evidentne fanúšik tohto spôsobu dopravy požičal až 1 063-krát. Na Slovensku je tento rekord v počte 634-krát, teda opäť zhruba dva krát každý deň. Kolobežkám sa darí v lete a na jaseň. Rekordným dňom na Slovensku bol 20. august.

V jedlách vedie Ázia

Najaktívnejší obyvateľ Slovenska si v roku 2021 objednal jedlo cez Bolt Food z 95 rôznych reštaurácií. V počte objednávok sa slovenským rekordom stalo 390 doručených objednávok pre konkrétneho človeka. V rámci sveta patrí rekord hladnému Cyperčanovi, ktorý jedlo objednal 992-krát.

Z hľadiska hodnoty objednávky je rekordom 136 eurová objednávka v Bratislave a v rámci sveta až 2 200 eur za objednávku z Kapského mesta. Išlo o suschi, ktoré si objednal až 226 kusov.

Na Slovensku vedú objednávky jedál k obedu a preferencia je na ázijské jedlá. Hitom u nás je kura maloa, ktoré sme si objednal 10 799-krát z bratislavského poke baru. Ďalej je to hovädzie so zelenými fazuľkami a čili, pečené kura, polievka Tom-Yum a ryžové rezance s kuracím mäsom a arašidovou omáčkou.

Na Bolt Market si zvykáme

Bolt Market sa totiž na Slovensku spustil len v novembri. Ide o doručovanie potravín v lehote do 15 minút od objednávky. Objednávame si najčastejšie mlieko, banány, kolové nápoje a cherry paradajky.

Zaujímavé príbehy

Vodiči a kuriéri pracujúci pre Bolt zažili počas uplynulého roka rôzne príbehy:

  • Na Ukrajine uháňal vodič v Odese, lebo viezol matku a jej dieťa v bezvedomí do nemocnice. Auto však zastavila polícia a po rozpoznaní situácie zabezpečila vozidlu sprievod. Do nemocnice dorazili včas.
  • V Chorvátsku sa zákazníčka na prvý pohľad zamilovala do vodiča a jej pocity boli opätované. Našli si sebe cestu aj neskôr
  • V Litve do výťahu nastúpil majiteľ psa. Psík však bohužiaľ nestihol včas naskočiť a jeho vôdzka sa zasekla medzi dverami. Výťah sa pohol a majiteľ sa obával zranenia. Keď zbehol po schodoch na prízemie, našiel svojho psíka šťastne poskakovať okolo kuriéra Bolt Food, ktorý bol v správnom čase na správnom mieste a vyslobodil psa z vôdzky.
  • V nigérijskom meste Abuji zákazník omylom pridal k sume nuly navyše a poslal vodičovi 100-krát väčšiu sumu ako mal zaplatiť. Poctivý vodič zavolal zákazníkovi a okamžite mu poslal peniaze späť.

Zdroj: Bolt

Prečítajte si aj:

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.

Nechajte nám správu