Vodiči vybraných modelov značky ŠKODA budú na základe aktuálnej polohy svojho vozidla dostávať cez infotainment ponuky šité na mieru hneď od niekoľkých partnerských spoločností, napríklad čerpacích staníc či autoumyvární. Služba Marketplace sa práve spúšťa v Českej republike a postupne vstúpi aj na ďalšie trhy.

ŠKODA AUTO pridáva do svojho komplexného portfólia konektivity ďalšiu atraktívnu službu. Vodiči vozidiel vybraných modelových radov značky ŠKODA v Českej republike môžu využívať palubný infotainment na prístup k rôznym výhodným ponukám na základe polohy ich vozidla.

Ak trasa povedie okolo supermarketu zapojeného do programu, dostanú vodiči značky ŠKODA upozornenie na špeciálne ponuky, ktoré im umožnia spontánne sa rozhodnúť, či chcú napríklad spraviť svoj týždenný nákup

Ak trasa povedie okolo supermarketu zapojeného do programu, dostanú vodiči značky ŠKODA upozornenie na špeciálne ponuky, ktoré im umožnia spontánne sa rozhodnúť, či chcú napríklad spraviť svoj týždenný nákup

Tieto služby, založené na spolupráci s rôznymi partnermi, vychádzajú z aktuálnej polohy vozidla a ďalších parametrov, akými sú stav paliva v nádrži alebo aktuálne počasie. Infotainment tak napríklad v prípade potreby doplnenia paliva zobrazí najbližšie partnerské čerpacie stanice a ich dostupné individuálne výhodné ponuky a zľavy. Na základe rovnakého princípu môžu vodiči vozidiel značky ŠKODA zájsť do autoumyvárne, v budúcnosti budú informovaní aj o špeciálnych ponukách supermarketov, hotelov, reštaurácií a mnohých ďalších partnerov.

Aplikácia Marketplace upozorní zákazníkov značky ŠKODA na špeciálne ponuky a zľavy prostredníctvom infotainmentu. Ak napríklad vozidlo potrebuje doplniť palivo, infotainment upozorní vodiča na najbližšiu partnerskú čerpaciu stanicu a jej výhodné ponuky. Ponuka sa objaví na hlavnom displeji vozidla a vodič ju dotykom prsta prijme. Palubná navigácia následne vypočíta najlepšiu trasu na miesto, kde je ponuka k dispozícii. Kým tam vodič príde, dostane na mobil e-mail s čiarovým alebo QR kódom. Ten naskenuje pri platení, čím si uplatní danú ponuku či zľavu.

Jeden z partnerov, ktorí sa do projektu zapojili a umiestnili svoje ponuky do nového digitálneho prostredia na Marketplace, je sieť čerpacích staníc OMV. Zákazníci tu budú môcť čerpať celý rad výhod – zľavy na palivá či zvýhodnené ponuky na nápoje.

Ak je potrebné doplniť palivo do vozidla, informuje infotainment vodiča o špeciálnych ponukách dostupných na najbližšej partnerskej čerpacej stanici. Navigačný systém tam následne vodiča priamo navedie

Ak je potrebné doplniť palivo do vozidla, informuje infotainment vodiča o špeciálnych ponukách dostupných na najbližšej partnerskej čerpacej stanici. Navigačný systém tam následne vodiča priamo navedie

Ak vedie trasa okolo partnerskej čerpacej stanice či supermarketu, sú vodiči vozidla značky ŠKODA upozornení na dostupné špeciálne ponuky, ktoré im umožnia sa spontánne rozhodnúť, či chcú napríklad zájsť na svoj pravidelný nákup. Infotainment v ponukách zohľadňuje nielen údaje o vozidle, ako napríklad stav paliva, ale aj ďalšie parametre, ako sú súradnice GPS a informácie o počasí. Na základe toho budú používateľom vždy poskytované tie najužitočnejšie individuálne návrhy podľa miesta, na ktorom sa aktuálne nachádzajú.

Aplikácia je už teraz k dispozícii v najnovších verziách infotainmentu vozidiel modelových radov SCALA, KAMIQ, SUPERB, KAROQ a KODIAQ. Ďalšie modely budú nasledovať. Zákazník musí pred použitím služby aktivovať ŠKODA Connect a zaregistrovať sa na ŠKODA Marketplace. Akonáhle sa vodič zaregistruje do aplikácie Marketplace, program analyzuje jeho návyky, trasy a každodenný rytmus, aby mu zostavil ponuky šité na mieru. Do toho času budú používateľovi poskytované všeobecné ponuky určené pre všetkých. Po „fáze učenia“ trvajúcej až tri týždne potom aplikácia zobrazuje ponuky špecifikované pre jednotlivých používateľov na základe ich zvykov, jazdnej situácie, ročného obdobia alebo dokonca počasia. Vždy, keď sú k dispozícii nové ponuky, je používateľ informovaný prostredníctvom palubného infotainmentu. Používateľ však môže ponuky v aplikácii sám prehľadávať a vyberať si z nich.

Služba Marketplace začína najskôr na domácom českom trhu ŠKODA AUTO, pričom nasledovať budú aj zahraničné trhy. Medzi súčasných partnerov patrí reťazec čerpacích staníc OMV, prevádzkovateľ ručných automyvární Automyčka Express a sieť ovocných barov Fruitisimo. Zoznam partnerov sa neustále rozširuje. V budúcnosti pribudnú aj hotely a reštaurácie.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.

Nechajte nám správu