Premiéra digitálnej asistentky ŠKODA sa odohráva v mestskom SUV KAMIQ a kompaktnom modeli SCALA. Digitálna asistentka Laura rozumie celým vetám až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, aj česky. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.

ŠKODA predstavila novú digitálnu asistentku. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura a rozumie aj pokynom, ktoré sú zadávané v celých vetách. Laura patrí do funkčného rozsahu vrcholového infoteinment systému Amundsen a je k dispozícii tak v novom modeli mestského SUV KAMIQ, ako aj v kompaktom modeli SCALA, ktorý sa na Slovensku predstavil v prvej polovici tohto roka.  Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity.

Nové mestské SUV ŠKODA KAMIQ a kompaktný model SCALA je možné odteraz ovládať aj pomocou novej digitálnej asistentky Laura. Pokiaľ je vozidlo vybavené špičkovým systémom infoteinmentu Amundsen, stačí ju jednoducho osloviť: „Okay, Lauro“ a aktivovať tak rozšírené hlasové ovládanie. Nie je potrebné stlačiť žiadne tlačidlo, ani vykonať žiadnu inú aktivitu. Laura rozumie aj celým vetám, vodič nemusí používať žiadne presne určené pokyny z databázy.

Laura ovláda šesť jazykov a v prípade potreby rozumie aj dialektom

Nové rozšírené hlasové ovládanie využívajúce aj online dáta dokáže splniť najrôznejšie pokyny. Dokáže zahájiť navigáciu do určitého cieľa, vyhľadá obľúbenú hudbu, alebo jej môžete nadiktovať SMS. To všetko Laura zvláda až v šiestich jazykoch. Okrem angličtiny ju môžete ovládať po nemecky, španielsky, taliansky, francúzsky, ale aj po česky.  Ak je treba, rozumie aj dialektom. Vďaka štandardne ovládanej eSIM karty sú modely SCALA a KAMIQ vždy online. To systému Laura umožňuje kombinovať dáta uložené v pamäti infoteinmentu s online dátami a tak rýchlo a pružne reagovať. Prechod medzi online a offline službami prebieha plynule a užívatelia ich ani nezaregistrujú.

Flexibilný dialóg s atmosférou prirodzeného rozhovoru

Dialóg s asistentkou Laura môže vodič kedykoľvek prerušiť a zadať nový príkaz bez toho, aby musel počkať, kým systém dokončí vetu. Rádio, alebo hudba sa naviac počas rozhovoru nevypnú, len sa trochu stlmia, čím dotvárajú atmosféru prirodzeného rozhovoru.

Nové funkcie digitálnej asistentky Laura sa budú priebežne vyvíjať, ďalej zlepšovať a rozširovať. Systém bude čoskoro k dispozícii vo všetkých modeloch ŠKODA. V budúcnosti bude Laura vedieť napríklad ovládať viacero funkcií vozidla a ešte plynulejšie reagovať na celé vyslovené vety. Bude možné absolvovať aj jednoduchý rozhovor. Do úvahy prichádzajú aj aplikácie rozšíreného hlasového ovládania aj mimo vozidla, a to napríklad v rámci webových aplikácií, či online konfigurátora.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.

Nechajte nám správu