ŠKODA AUTO a ŠKODA AUTO DigiLab vytvorili podmienky na realizáciu v Európe unikátnej platformy na zdieľanie automobilov Uniqway. Má jednu zvláštnosť: službu vyvinuli študenti z troch pražských univerzít – Českého vysokého učení technického, Českej poľnohospodárskej univerzity a Vysokej školy ekonomickej. ŠKODA AUTO poskytuje 15 automobilov ŠKODA FABIA STYLE. Testovacia fáza sa začína začiatkom júla v Prahe.

ŠKODA AUTO podporuje mladé talenty systematicky a otvára im v mnohých oblastiach profesijné perspektívy. Vďaka projektu Uniqway sa spolupráca medzi tradičnou automobilkou z Mladej Boleslavi a tromi pražskými univerzitami dostala na novú úroveň, keď automobilový výrobca prvýkrát umožní realizovať mobilnú službu vyvinutú študentmi. Hlavnou myšlienkou bolo ponúknuť mobilitu aj napriek obmedzenému rozpočtu a chýbajúcemu automobilu.

ŠKODA AUTO a ŠKODA AUTO DigiLab projekt financujú a študentom poskytujú mentorov. Študenti sa postarali o vývoj aplikácie, grafický dizajn, organizovali marketingové aktivity a vybrali autá. Pokiaľ bude praktický test úspešný a 300 študentov poskytne pozitívnu spätnú väzbu, bude služba k dispozícii celej akademickej obci troch univerzít. V budúcnosti sa môže rozšíriť aj na ďalšie vysoké školy.

Špeciálne tlačidlo Uniqway v každom z 15 nových modelov ŠKODA FABIA STYLE informuje pomocou farebného kódu, či sa automobil nachádza v povolenej parkovacej zóne alebo na správnom mieste pre vrátenia vozidla

„Nápad vznikol na schôdzke spoločnosti ŠKODA AUTO ČR a rektorov troch pražských univerzít. Mobilitu budúcnosti chápeme ako cielenú službu a touto platformou na zdieľanie vozidiel chceme podporiť akademickú komunitu. Chceme zabezpečiť, aby vždy mohla využiť vhodnú ponuku mobility. Zdieľaná ekonomika predstavuje nielen pre mladú generáciu oveľa viac, než len trend,“ zdôrazňuje Luboš Vlček, vedúci ŠKODA AUTO Česká republika.

Pre službu Uniqway študenti vyvinuli webovú stránku a aplikáciu. Po bezplatnej registrácii študentskou kartou ISIC môžu byť automobily vyhľadané a prenajaté prostredníctvom aplikácie. Špeciálne tlačidlo Uniqway v každom z 15 nových modelov ŠKODA FABIA STYLE informuje pomocou farebného kódu, či sa automobil nachádza v povolenej parkovacej zóne alebo na správnom mieste pre vrátenia vozidla.

Značky:

Nechajte nám správu