Škodovky testujeme v našej redakcii veľmi radi. Je to výborný pomer Výkon/Cena a z hľadiska technologickej výbavy je táto česká automobilka na popredných miestach. Overili sme si to nielen na tejto vlajkovej lodi SUPERB, ale napr. aj na novej Fabii.

SUPERB COMBI vo verzii Laurin & Klement má všetko, čo by malo moderné auto mať – výborný motor aj brzdy, bezpečnostné prvky, vysoký komfort pre posádku, plno asistentov jazdy, IT výbavu a tiež aj výborný navigačný systém. Priestoru v tomto auta je na rozdávanie, platí to pre miesto vodiča, cestujúcich vzadu, ale aj pre batožinový priestor – neuveriteľných 660 litrov.

V COMBI verzii vyzerá toto auto dobre a navyše je pri prevádzke praktické. Páčili sa nám napr. široké zadné LED svetlá a celkovo prepracovaná zadná časť tohto auta. Dízlový motor mal v našom prípade objem 2.0 litra a výkon 140 kW. So 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG je to svižné auto. Aj pri agresívnej jazdy sme neprekročili spotrebu 8 litrov/100 km.

K ďalšiemu komfortu patria aj luxusné kožené sedadlá a otváracia strecha. IT systém obsahuje šikovnú aplikáciu Škoda Connect, mobil sa dá pripojiť pomocou Android Auto a Apple CarPlay, využiť sa dá aj zrkadlenie alebo špeciálny režim pre telefóny Samsung Galaxy na zjednodušené používanie telefónu za jazdy.

Páčili sa nám aj prvky Simply Clever, ako je napr. dáždnik v predných dverách automobilu, škrabka na ľad vo veku palivovej nádrže, LED batéria, šikovné vysúvanie háku na ťahanie prívesu, dvojité dno a pod. Veľkou výhodou je však práve obrovský kufor tohto vozidla.

Celkovo je podľa nás Škoda SUPERB luxusné vozidlo, ktoré pritom až tak nestojí a prinesie veľa úžitkovej hodnoty a pokročilú IT výbavu. Aktuálna predajná cena tohto vozidla v decembri 2018 je 43 360 eur.

 

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.

Nechajte nám správu