• 8. ročník Detskej Tour Petra Sagana určenej pre cyklistov a cyklistky do 14 rokov sa uskutoční tento rok v 6. kolách po celom Slovensku
  • Prvé kolo Detskej tour je na programe už túto sobotu, 5. júna v Žiline
  • Značka ŠKODA pomáha aj tomuto podujatiu a plynule tak nadväzuje na podporu cyklistiky na Slovensku i vo svete
  • Bezpečnú a zábavnú jazdu v teréne si môže užiť každé dieťa, stačí sa držať niekoľkých pravidiel
  • Detská tour Petra Sagana privíta tento rok v 6 kolách po celom Slovensku deti od 3 do 14 rokov v rôznych kategóriách. Prvé kolo je na programe už v túto sobotu, 5. júna v Žiline. Keď v roku 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladej Boleslavi továreň na výrobu bicyklov, bolo jasné, že cyklistika zostane navždy zapísaná v DNA tejto spoločnosti. Dnes už pod názvom ŠKODA nadväzuje na svoju históriu a podporuje cyklistické podujatia na Slovensku aj v zahraničí. Jedným z takýchto podujatí je aj Detská tour Petra Sagana, ktorá prinesie mladým cyklistickým talentom nezabudnuteľné zážitky už na svojom 8. ročníku.

Detská tour privíta v 6 kolách po celom Slovensku deti od 3 do 14 rokov vo viacerých kategóriách. Svoje sily si zmerajú väčšinou na nenáročnom okruhu na lúkach, ihriskách či lesných cestách, pričom fanúšikovia ich môžu povzbudzovať priamo na trati. Popri medzinárodných pretekoch, ako sú Tour de France alebo španielska Vuelta, domácich Okolo Slovenska, L’Etape Slovakia by Tour de France či ŠKODA BIKE OPEN TOUR, tak Detská tour uzatvára paletu cyklo podujatí, ktoré si ŠKODA ako fanúšik cyklistiky zobrala pod svoje krídla.

„ŠKODA je už tradičným partnerom cyklistických podujatí doma aj v zahraničí. Rozmach a obľúbenosť cyklistiky na Slovensku vidíme každoročne na najväčších pretekoch cestnej cyklistiky Okolo Slovenska, ale aj v teréne na najprestížnejších pretekoch horských bicyklov ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Veľmi nás teší, že skvelú atmosféru a nezabudnuteľné zážitky môžeme priniesť aj najmladším pretekárom práve prostredníctvom Detskej tour Petra Sagana,“ uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu ŠKODA AUTO Slovensko.

Od odrážadla po profesionálny bike

Venovať sa cyklistike môže naozaj každý. Či už ide o profesionála na cestom bicykli, hoby bajkera na horskom, celé rodiny, mladých, starších alebo deti na odrážadlách. Stačí si nájsť to svoje podujatie, prísť, zabaviť sa a jednoducho začať. „Pre tých najmladších má byť bicyklovanie zábava, radosť z prvých prejdených kilometrov pri tomto skvelom športe. Verím, že Detská tour sprostredkuje účastníkom tieto pocity a získa tak do svojich radov nových nadšencov cyklistiky,“ hovorí Peter Zánický, riaditeľ pretekov a mládežnícky tréner Petra Sagana.

Prvé kolo Detskej tour sa uskutoční 5. júna v Žiline, pokračovať bude 13. júna v Šamoríne a 27. júna v Topoľčiankach. Prvý prázdninový mesiac sa stretnú mladí cyklisti 18. júla vo Veľkom Slavkove, nasledovať bude 28. augusta kolo v Červenom Kláštore a sériu uzavrie 18. septembra posledné kolo v Jasnej.

Jazdi ako Sagan aj ty!

Pri zoznamovaní sa s cyklistikou netreba zabúdať, že ide v prvom rade o potešenie zo športu a stretnutia s kamarátmi. Po prvých kilometroch na odrážadle či menších bicykloch na rovinách môžu prísť na rad aj náročnejšie jazdy v teréne. ŠKODA vám prináša s Petrom Zánickým, riaditeľom Detskej tour, niekoľko tipov ako na to.

Nechajte nám správu