• Najväčšia nezávislá automobilová porota v Európe ocenila úspešný rozvoj spoločnosti ŠKODA AUTO na medzinárodných trhoch a inovatívne koncepty vo výrobe
  • Slávnostné odovzdanie ocenenia udeleného v novembri 2020 bolo kvôli pandémii koronavírusu odložené
  • Víťazi všetkých kategórií boli vyznamenaní vo štvrtok večer 30. septembra 2021 v Barcelone

„AUTOBEST“, najväčšia nezávislá automobilová porota v Európe, vyznamenala spoločnosť ŠKODA AUTO ocenením „COMPANYBEST 2020“. Novinári z 32 krajín ocenili vynikajúci rozvoj českej automobilky na mnohých zahraničných trhoch, ako aj realizáciu inovatívnych konceptov vo výrobe. Popri projekte digitalizácie „dProdukcia“ v závode v Kvasinách porota ocenila tiež paralelnú výrobu rôznych modelov vozidiel na báze platforiem MQB a MEB na spoločnej výrobnej linke v Mladej Boleslavi. Kvôli pandémii koronavírusu bolo odovzdávanie ocenenia udeleného už v novembri 2020 odložené a prebehlo minulý štvrtok večer v Barcelone.

Už v novembri 2020 bola spoločnosť ŠKODA AUTO vyznamenaná renomovaným ocenením „COMPANYBEST 2020“, slávnostné udelenie cien vtedy však muselo byť kvôli pandémii koronavírusu zrušené a teraz prebehlo dodatočne. V Barcelone cenu za českú automobilku prevzal Tomáš Kotera, vedúci Komunikácie podniku a internej komunikácie v spoločnosti ŠKODA AUTO.

Nezávislá porota „AUTOBEST“, zložená z automobilových novinárov z 32 európskych krajín, vyznamenala spoločnosť ŠKODA AUTO okrem iného za pozitívny vývoj jej nových modelov, rovnako aj za rastúce podiely na mnohých medzinárodných trhoch. Okrem toho novinári ocenili atraktívny dizajn vozidiel ŠKODA, rozširovanie portfólia zameraného na zákazníkov aj praktické „Simply Clever“ nápady, ktoré sú pre značku typické.

Spoločnosť ŠKODA AUTO navyše porotu presvedčila inovatívnym konceptom výroby: v hlavnom závode v Mladej Boleslavi vyrába na rovnakej výrobnej linke paralelne a úplne flexibilne modely OCTAVIA a KAROQ na báze modulárnej platformy MQB a model ENYAQ iV, ktorý využíva modulárnu platformu pre elektromobily (MEB). Porota AUTOBEST ďalej ocenila projekt digitalizácie „dProdukcia“, ktorý zamestnanca v závode v Kvasinách vedie bez papierových podkladov jednotlivými krokmi výroby, dokumentácie a kontroly kvality.

Spoločnosť ŠKODA AUTO presvedčila porotcov už v roku 2019: ocenenie „SMARTBEST“ vtedy získala za digitálnu asistentku Lauru ako inováciu roka v oblasti interakcie medzi vodičom vozidla a umelou inteligenciou.

Nechajte nám správu