Zákazníci firiem Alza.cz a Rohlik.cz si budú môcť už čoskoro vybraný tovar objednať priamo do batožinového priestoru svojho auta.

ŠKODA AUTO DigiLab totiž v spolupráci s oboma internetovými obchodmi vyvíja doručovací systém, vďaka ktorému bude kuriérovi umožnený zabezpečený prístup do batožinového priestoru. V pilotnom projekte sa začne testovať technológia potrebná pre vzdialený prístup k vozidlu, veľký dôraz sa pritom kladie na bezpečnosť.

Každý z nás to pozná: práve vo chvíli, kedy má byť tovar doručený, ste mimo bydliska. Pre všetkých, ktorí si už nechcú zásielky vyzdvihovať na pošte alebo u susedov, pripravuje ŠKODA AUTO DigiLab spoločne s partnermi Alza.cz a Rohlik.cz test bezpečného a jednoduchého riešenia. Zákazníci týchto firiem si tak už čoskoro budú môcť nechať doručiť balík priamo do batožinového priestoru svojho auta.

Systém by mal byť maximálne jednoduchý: zákazník si na e-shope objedná tovar a vyberie dodanie do kufra. Následne kuriér získa informácie o polohe vozidla a vďaka jednorazovému zabezpečenému prístupu
vo vopred definovanom časovom intervale cez špeciálnu aplikáciu batožinový priestor vozidla otvorí. Kódovanie dát a striktný prístupový management zaručujú maximálnu možnú bezpečnosť pri odovzdávaní údajov a poskytovania služby. Kuriér vloží balíček do batožinového priestoru, ktorý vyfotí, následne zamkne vozidlo a zákazník dostane správu o úspešnom doručení.

Jarmila Plachá, vedúca ŠKODA AUTO DigiLabu, zdôrazňuje: „Tento pilotný projekt je konkrétnou ukážkou toho, ako pomocou najmodernejších technológií uľahčíme a spríjemníme ľuďom ich každodenný život. Teším sa na to, že tento projekt spoločne s našimi partnermi ďalej rozvinieme a naše portfólio rozšírime o nové šikovné riešenie mobility.

Služby a technológie prebiehajú aktuálne v skúšobnej fáze a budú sa cielene optimalizovať. V rámci pilotnej prevádzky budú do projektu zapojení aj vybraní zákazníci, ktorí získajú unikátnu príležitosť podieľať sa na vývoji a možnosť vyskúšať si službu pred samotným spustením v praxi.

Značky:

Nechajte nám správu