• Meno odkazuje na prvé bicykle, ktoré vyrábali zakladatelia spoločnosti Václav Laurin a Václav Klement
  • Druhý nový model značky ŠKODA po SUV KUSHAQ v rámci projektu INDIA 2.0
  • Sedan zo segmentu A0 dopĺňa na indickom trhu veľmi pozitívne hodnotené vozidlá OCTAVIA a SUPERB

Druhý sériový model, po vozidle KUSHAQ v rámci projektu INDIA 2.0, v ktorom je spoločnosť ŠKODA AUTO zodpovedná za indický subkontinent, sa volá SLAVIA. Nový sedan v segmente A0 tak pripomína začiatky automobilky. Od roku 1896, teda rok po založení spoločnosti, začali Václav Laurin a Václav Klement pod obchodným názvom SLAVIA úspešne predávať svoje prvé vlastné bicykle. Nová ŠKODA SLAVIA tak opäť predstavuje začiatok novej éry, tentoraz na indickom trhu. Sedan, ktorý bude v Indii predstavený ešte v tomto roku, tak na tamojšom trhu doplní veľmi pozitívne hodnotené vozidlá OCTAVIA a SUPERB.

Zac Hollis, vedúci ŠKODA AUTO India, hovorí: „ŠKODA má bohatý medzinárodný odkaz presahujúci 125 rokov. Názov SLAVIA reprezentuje počiatky úspešného príbehu, v ktorom sa ŠKODA AUTO stala jednou z najúspešnejších automobiliek. Tento tradičný názov tak opäť predstavuje začiatok novej éry značky ŠKODA, tentoraz na indickom trhu. SLAVIA bude stelesnením perfektnej kvality spracovania, spoľahlivosti a zážitku z jazdy. Na indickom trhu chceme výrazne rásť a SLAVIA zohrá v splnení tohto cieľa kľúčovú úlohu.“

ŠKODA SLAVIA je po SUV KUSHAQ, ktoré bolo predstavené na jar, druhým modelom značky ŠKODA špeciálne vyvinutým pre Indiu. V rámci projektu INDIA 2.0 zodpovedá spoločnosť ŠKODA AUTO za všetky aktivity koncernu Volkswagen na indickom trhu. Tento projekt zahŕňa modelovú ofenzívu celkom štyroch nových kompaktných vozidiel. Vozidlá KUSHAQ, SLAVIA a dva modely značky Volkswagen sú postavené na platforme MQB-A0-IN, ktorú ŠKODA špeciálne upravila pre potreby indického trhu. Samotná výroba bude až na 95 % lokalizovaná.

Názov SLAVIA odkazuje na začiatky spoločnosti ŠKODA AUTO. V roku 1895 začínali zakladatelia spoločnosti, Václav Laurin a Václav Klement, v Mladej Boleslavi najprv s opravami bicyklov. Čoskoro potom navrhli vlastné bicykle a od roku 1896 ich úspešne predávali pod značkou SLAVIA. Meno nového sedanu určeného pre indický trh je poctou počiatkom spoločnosti ŠKODA AUTO. Kým ŠKODA KUSHAQ vychádza z indických tradícií, SLAVIA symbolizuje úzke prepojenie indoeurópskej tradície a českej a indickej kultúry.

Bicykle vyrábané v Mladej Boleslavi pod obchodným názvom SLAVIA boli na začiatku 20. storočia zárukou spoľahlivosti, cenovej dostupnosti a vynaliezavosti. Tieto vlastnosti charakterizujú aj dnes Simply Clever filozofiu značky ŠKODA. Meno SLAVIA sa taktiež skoro stalo synonymom kvality a inovácie. Rovnaké označenie sa ujalo aj pre motocykle, predstavené Laurinom a Klementom v roku 1899. Po viac ako 120 rokoch stelesňuje tieto ideály nová ŠKODA SLAVIA a v Indii skvele dopĺňa modely OCTAVIA a SUPERB, ktoré si tu za posledných dvadsať rokov získali uznanie. Nový sedan SLAVIA bude elegantný, výkonný a bezpečný, ako indickí zákazníci od značky ŠKODA očakávajú.

Rok 2021 je pre ŠKODA AUTO v Indii rokom expanzie. V rámci projektu INDIA 2.0 investoval koncern Volkswagen jednu miliardu eur do vývoja štyroch nových modelov (2 modely ŠKODA a 2 modely Volkswagen). Napriek pandémii Covid-19 má nová ŠKODA KUSHAQ za sebou úspešný štart. Od uvedenia na trh v júli 2021 registruje automobilka už viac ako 10.000 objednávok. Vďaka novému vozidlu SLAVIA sa v Indii očakáva výrazný nárast predaja. Indický trh zohráva v rastovej stratégii značky ŠKODA významnú úlohu.

ŠKODA AUTO orientovala vývoj modelov KUSHAQ a SLAVIA v Indii na rýchlo sa meniace očakávania indických zákazníkov, pre ktorých sú dôležité najmä náklady, dojazd a komfort. Zároveň ŠKODA AUTO investuje v Indii do rozširovania dílerskej siete: v súčasnosti je česká značka zastúpená vo viac ako 100 mestách so 165 predajnými a servisnými miestami. Do konca roka 2022 sa počet pobočiek zvýši na 225.

Nechajte nám správu