Dňa 18. mája Jaguar Land Rover obnovil v nitrianskom závode prevádzku všetkých technológií. Na linkách od pondelka beží výroba vozidiel Land Rover Defender a Land Rover Discovery v tzv. novom režime, ktorý reflektuje komplexitu prijatých opatrení na ochranu zdravia zamestnancov.

  • Joint-venture závod v čínskom Changshu (China) vyrába od polovice februára. Minulý týždeň sa spustila výroba motorov Ingenium v britskom Wolverhamptone, tento pondelok 18. mája obnovili výrobu okrem nitrianskeho závodu aj závody v Solihulle a rakúskom Grazi. Obnovenie výroby v Halewoode sa očakáva od 8. júna a v Brazílii od 15. júna.
  • Od 18. mája sa v Nitre vyrába Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Velar, Land Rover Defender, Land Rover Discovery, Jaguar F-PACE, E-PACE a I-PACE
  • Zaznamenáva sa oživenie dopytu v Číne, kde sa zákazníci postupne vracajú do showroomov, čo je dobrá správa aj pre závod v Nitre, v ktorom sa vyrábajú vozidlá pre zákazníkov v 127 krajinách sveta.
  • Čo sa týka dodávok vozidiel pre zákazníkov, v Nitre sa robí všetko pre to, aby boli dodané včas, predajcovia sú pripravení byť zákazníkom k dispozícii v maximálnej možnej a dostupnej miere; dve tretiny showroomov na svete sú stále uzavreté z dôvodu COVID-19 pandémie.
  • Defender zaznamenáva od svojho uvedenie mimoriadny záujem zákazníkov a je súčasťou globálnej stratégie. Od tohto týždňa začínajú všetci autorizovaní predajcovia Jaguar Land Rover na Slovensku ponúkať zákazníkom Defender na predvádzacie jazdy.

Nechajte nám správu