Navigačná aplikácia vlastnená spoločnosťou Google sa za posledných niekoľko rokov výrazne zlepšila.

Od svojho uvedenia získala niekoľko významných aktualizácií. Spoločnosť Google pridala veľmi požadované funkcie, ako je napríklad podpora Google Assistanta, vyhradený režim pre motocykle, podpora pre 7 nových služieb streamovania hudby a ďalšie. 

Napriek neustálym požiadavkám komunity však spoločnosť Google do aplikácie zatiaľ nepridala jednu z kľúčových funkcií. Navádzanie do jazdných pruhov graficky zobrazuje jazdné pruhy, ako sú výjazdy z diaľnice, aby pomohli používateľom rozhodnúť sa, ktorým pruhom sa majú vydať. 

Táto funkcia sa bežne vyskytuje v klasických navigáciách a aj napriek požiadavkám používateľov Waze Google túto funkciu do aplikácie ešte nepridal. To sa však môže podľa najnovších informácií zmeniť.

Waze navigácia

Zdroj: XDA-Developers

Na funkcii sa momentálne pracuje, pričom nie sú známe žiadne informácie týkajúce sa jej vydania. Podľa nedávneho príspevku z izraelskej publikácie Geektime, spoločnosť Google konečne začala v aplikácii Waze testovať navádzanie do jazdných pruhoch v regióne.

Správa informuje, že navádzanie v jazdných pruhoch v aplikácii Waze bude fungovať podobne ako v Mapách Google a poskytne prehľad o zmene jazdných pruhov počas cestovania po ceste s viacerými pruhmi. 

Na navigačnej obrazovke sa zobrazí popis všetkých jazdných pruhov s konkrétnym jazdným pruhom zvýrazneným na mape. Značenie jazdného pruhu sa objaví asi 500 metrov pred ďalšou odbočkou na mestských cestách a asi kilometer pred ďalšou odbočkou na diaľniciach. 

Waze navigácia

Zdroj: XDA-Developers

Momentálne však Waze neplánuje pridať vedenie pre kruhové objazdy. Táto funkcia bude v najbližších dňoch uvedená na beta kanál Waze v Izraeli a po počiatočnej fáze testovania by sa mala rozšíriť na ďalších používateľov. 

Globálne vydanie nie je momentálne známe.

Zdroj: XDA-Developers

Titulný obrázok: Waze

Prečítajte si aj:

Obmedzenie zafungovalo: Ľudia posielajú cez WhatsApp menej virálnych správ

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.

Nechajte nám správu