Takmer domáca automobilka je známa okrem produkcie výborných áut aj tým, že vždy prekvapí nejakým zaujímavým „simply clever“ riešením.  

Dáždnik alebo zmeták vo výplni dverí, škrabka na ľad v „tankovacích“ dvierkach, výsuvné háčiky v kufri, praktické hrdlo na dolievanie vody do ostrekovačov a pod. To je len časť „simply clever“ riešení, ktoré Škoda ponúka. A pribudnú ďalšie!

Česká automobilka si dala patentovať podsvietené zámky pásov, ktoré však nemajú byť na okrasu. Ide o veľmi praktický prvok, ktorý ocení nejeden aktívny vodič. Určite sa vám už stalo, že ste sa po zotmení nevedeli trafiť s pásom do jeho zámku, ktorý je ukrytý v hlbokej tme. Často to robíme po pamäti, ale nie vždy sa po podarí na „prvú šupu“. V škodovke sa nad tým zamysleli a navrhli podsvietené zámky, ktoré budú mať namiesto červeného plastu (na poistke) priesvitný (presnejšie kryštalický) plast, pod ktorým budú LED diódy – červená a biela.

Škoda

Škoda

Tieto LED diódy budú disponovať výbornou svietivosťou, no zároveň nebudú svietiť bezhlavo. Tento systém bude napojený na senzor zaťaženia sedadla, od ktorého sa budú odvíjať ďalšie kroky. Po nasadnutí do auta bude svietiť červená LED dióda, aby ste sa vedeli s pásom do zámku trafiť a následne zmení farbu na bielu a zníži jas na minimum, aby to nebolo počas jazdy otravné. Ak na sedadle nebude sedieť nikto, tak nebude svietiť žiadna dióda. Otázkou je, že keď dám na sedadlo spolujazdca ťažší nákup alebo tašku, tak ju budem musieť pripútať? Asi nie, s týmto si Škoda nejako poradí. Tento nápad ceníme a chválime! Na záver ešte dodajme, že Škoda podala v uplynulom roku viac ako 94 patentových prihlášok, takže sa môžeme tešiť na zaujímavé novinky.

Zdroj: motor1.com

Prečítajte si aj:

Škoda KAMIQ: Prvé jazdy s kam(z)iqom v Tatrách (poznáme ceny všetkých verzií)

Značky:

Miroslav Illéš

Miroslav Illéš
OUTDOOR | PRÍRODA | AUTOMOBILY | TECHNOLÓGIE

Nechajte nám správu