Aktualizovaná aplikácia MyŠkoda teraz slúži ako jednotná platforma pre majiteľov všetkých súčasných kompatibilných modelov Škoda.

Ponúka bezproblémový prístup k vozidlám a prináša nové funkcie vrátane inteligentných služieb ako sú Platba za parkovanie či Sledovať a objavovať a vernostný program pre používateľov. Tento program automobilka zatiaľ spúšťa na vybraných trhoch. Integrácia aplikácie Powerpass okrem toho zjednodušuje proces nabíjania elektromobilov Škoda a konsoliduje tieto služby do jednej pohodlnej a intuitívne navrhnutej aplikácie.

Aplikácia MySkoda
Aplikácia MySkoda

Nové funkcie, jednoduchšie používanie a kompatibilita so všetkými súčasnými modelmi

S aktualizovanou aplikáciou MyŠkoda môžete využívať niekoľko nových funkcií združených v jednej aplikácii, ako aj intuitívnejší dizajn. ak máte plne elektrické, plug-in hybridné vozidlo alebo auto s konvenčným pohonom, získate prístup k novým funkciám, ktoré vám uľahčia každodenný život. Napríklad prostredníctvom inteligentných služieb ako Platba za parkovanie. Aktualizovaná aplikácia prináša úplne nový vzhľad, celkom novú domovskú stránku, prepracovanú grafiku a informačný widget, ktorý ešte viac uľahčuje jej používanie.

Najnovšiu aktualizáciu podporujú všetky súčasné a pripravované modely vrátane modelov so spaľovacími motormi a plug-in hybridnými pohonmi vyrobených po júli 2020. Ak ste doteraz používali aplikáciu MyŠkoda Essentials, môžete prejsť na novú aplikáciu MyŠkoda a zachovať si svoje existujúce konto. Majitelia modelov Škoda vyrobených pred júlom 2020 budú zatiaľ naďalej používať aplikáciu MyŠkoda Essentials.

Aplikácia MySkoda
Aplikácia MySkoda

Široká škála nových funkcií

Aktualizovaná aplikácia MyŠkoda integruje celý rad digitálnych služieb zo Škoda Connect a po novom pokrýva aj ďalšie časti „customer journey“. Používatelia čakajúci na dodanie svojho vozidla Škoda ocenia novú funkciu Sledovať a objavovať, ktorá ponúka informácie o stave výroby vozidla v reálnom čase. Okrem toho si môžu kedykoľvek skontrolovať konfiguráciu svojho vozidla. Pre tých, ktorí chcú preskúmať funkcie svojho nového vozidla, poskytuje aplikácia prístup k videám s návodom ako na to – tieto videá sú zatiaľ k dispozícii vo Veľkej Británii, Írsku, Francúzsku a Španielsku.

Vylepšená aplikácia MyŠkoda teraz obsahuje aj nové inteligentné služby pre zákazníkov, ktorí už svoje vozidlo obdržali. S funkciou Platba za parkovanie aplikácia zjednodušuje proces identifikácie parkovacích zón a platenia za parkovanie v rôznych mestách Európy. Momentálne funguje v Rakúsku, Maďarsku, Nemecku, Taliansku, Slovinsku, Belgicku, Francúzsku, Holandsku či Španielsku. Slovenskí motoristi ju teda môžu využívať v zahraničí, pričom plánované spustenie u nás je do konca tohto roka. 

Integrácia aplikácie Powerpass: viac ako 660 000 nabíjacích miest v jednej aplikácii

Vodičom modelov Enyaq a PHEV ponúka modernizovaná aplikácia MyŠkoda ďalšie nové funkcie. Najdôležitejšou je tá, že nabíjanie Powerpass je teraz integrované priamo do aplikácie MyŠkoda – pôvodná aplikácia sa tak pre vás stáva zbytočnou. Nová funkcia vďaka partnerstvu s vyše 870 poskytovateľmi poskytuje prístup k viac ako 660 000 nabíjacím miestam v celej Európe. Zjednodušuje aj správu domácich nabíjacích riešení, ako sú napríklad nabíjačky Škoda iV. Aplikácia okrem toho ponúka možnosť spravovať plány nabíjania, využívať funkciu Plug & Charge a zobrazovať históriu nabíjania.

Aplikácia MySkoda
Aplikácia MySkoda

Funkcia Plug & Charge funguje len pre modely Enyaq, a to len na vybraných staniciach. Existujúci používatelia aplikácie Powerpass si môžu stiahnuť alebo aktualizovať aplikáciu MyŠkoda, prejsť do sekcie Powerpass a potvrdiť svoje prepojenie so Škoda ID pre plne automatický prenos údajov. Kontrola stavu nabitia vozidla Škoda Enyaq z domova alebo aktivácia Climate Control pred odjazdom sú dva ďalšie príklady rozšírenej funkcionality aplikácie MyŠkoda.

Intuitívnejší dizajn a dodatočné možnosti zábavy

Nový dizajn aplikácie ďalej zlepšuje používateľský zážitok a poskytuje dizajn porovnateľný so zjednodušenou domovskou obrazovkou. Okrem toho sa teraz môžu dôležité informácie – ako napríklad stav nabíjania alebo stav vozidla – zobrazovať prostredníctvom widgetov na domovskej obrazovke. Nová aplikácia MyŠkoda okrem toho zvyšuje pohodlie aj pre používateľov – hostí, ktorým umožňuje napríklad diaľkovo ovládať nabíjanie a klimatizáciu vozidla Enyaq ich partnera alebo partnerky.

Nová aplikácia MyŠkoda okrem toho ponúka dynamický spravodajský kanál s vizuálnymi informáciami a články zo sveta značky Škoda. Vo Veľkej Británii, Írsku, Francúzsku a Španielsku bol navyše zavedený vernostný program, ktorý používateľom  umožňuje získavať body plnením rôznych úloh. Tieto body je možné vymeniť za propagačné predmety Škoda.

Zdroj: Škoda

Prečítajte si tiež

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.

Komentáre sú uzavreté