Ministerstvo vnútra SR v rámci obmeny vozového parku plánuje do svojej flotily zaradiť aj „zelené vozidlá“, ktoré by mali pochádzať predovšetkým z dielne automobilky Renault.

Aktuálne zapožičanie vozidiel bolo realizované za účelom ich testovania v reálnych podmienkach výkonu. Slovenské zastúpenie automobilky Renault zapožičalo Ministerstvu vnútra SR na polročný test štyri elektrifikované vozidlá: plug-in hybridný Renault Captur a Megane, hybridné Clio a elektrické ZOE.

renault

Renault _ Fleet

„Odovzdávanie elektrifikovanej Renault flotily prebehlo v priestoroch Ministerstva vnútra SR v utorok, 24. 11. 2020, za prítomnosti fleet manažéra spoločnosti Renault Slovensko, Viktora Valašku, generálneho riaditeľa sekcie ekonomiky na Ministerstve vnútra SR, Tomáša Opartyho, a riaditeľa odboru dopravy na Ministerstve vnútra SR, Petra Kohúta.“

Medzi zapožičanými vozidlami je plne elektrický Renault ZOE, ktorý je najpopulárnejším a najpredávanejším elektrickým vozidlom v Európe. Od uvedenia na trh v roku 2010 sa predalo viac ako 336 tisíc kusov vozidiel, čo radí ZOE na vrchol v predaji elektromobilov v Európe. Tretia generácia nového ZOE ponúka výkon 100kW (135ps) a dojazd na jedno nabitie až 395 km. Tento model sme mali na test aj v redakcii, recenziu nájdete – TU.

Renault Megane E-TECH

Renault Megane E-TECH

Skupina Renault vďaka svojej technológii E-TECH ponúka hybridné ako aj plug-in-hybridné riešenia. HEV a PHEV modely boli predstavené verejnosti v lete tohto roka. Na slovenskom trhu sú dostupné od septembra.

Nový Renault Clio Hybrid ponúka až 80 % času jazdy v meste na elektrický pohon. To predstavuje približne 40 % úspory paliva v porovnaní so spaľovacím motorom (v mestskom cykle). Nový Renault Captur plug-in-hybrid, prvý v segmente B vozidiel, ponúka až 50 kilometrový elektrický dojazd v zmiešanom cykle a až 65 km elektrickej jazdy v meste. Captur sa dočká aj svojej hybridnej verzie v prvej polovici roka 2021. Nový Renault Megane plug-in-hybrid ponúka výkon 117kW (160ps) a dojazd 50 km na plne elektrický pohon pri rýchlosti 135 km/h v kombinovanom cykle. Pri jazde v tomto cykle vypúšťa menej než 30 gramov CO2/km. Dodajme, že toto vozidlo má 100 % štartov v plne elektrickom režime.

Renault

Renault E-TECH

Tak ako, tešíte sa na nabíjačky obsadené policajnými elektromobilmi? Teraz je to žart, ale v blízkej budúcnosti to môže byť faktom. Toto spomíname iba preto, lebo česká polícia nedávno nasadila do služby policajné elektromobily, ktoré majú prednostné právo na nabíjanie. Netreba sa však obávať, sieť nabíjacích staníc sa neustále rozširuje. Každopádne sme radi, že aj MVSR ide z časti elektrifikovať svoj vozový park.

Zdroj: Renault

Prečítajte si aj:

Luxusné SUV kupé od Renaultu? Nech sa páči, ARKANA mieri do Európy! (Fotogaléria)

Miroslav Illéš

Miroslav Illéš
OUTDOOR | PRÍRODA | AUTOMOBILY | TECHNOLÓGIE

Nechajte nám správu